Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się- ⇒ Rejestracja trwa tylko 10 sekund
- ⇒ Zobacz, co dzięki niej zyskasz!
- ⇒ Promocje z Twojego miasta prosto na maila
- ⇒ Co tydzień i zupełnie za darmo
- ⇒ Podziel się znalezionymi promocjami i ofertami
- ⇒ Oceniaj okazje innych internautów
- ⇒ Dodawaj ulubione promocje do schowka
- ⇒ Nie znikną nawet po zamknięciu przeglądarki
- ⇒ Promocje z Twojego miasta na stronie głównej
- ⇒ Już nie przegapisz najbliższych okazji
- ⇒ Wymieniaj uwagi z innymi internautami
- ⇒ Znajduj odpowiedzi na trapiące Cię pytania
Obniż swoje rachunki za prąd
Zmień dostawcę energii
Zacznijmy od sprawy podstawowej, a więc od tego, kto jest Twoim dostawcą energii i ile płacisz za prąd. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale dostawcę można zmienić i w ten sposób obniżyć swoje rachunki. Zorientuj się w ofercie na rynku i wybierz najkorzystniejszą dla siebie opcję. W tym celu możesz użyć strony www.twojprad.pl lub www.totalmoney.pl/po.... Do uzyskania najlepszych wyników, podaj jak najwięcej informacji. Jeśli znajdziesz tańszą ofertę, poczytaj jeszcze o niej na stronie dostawcy, aby upewnić się, że zmiana jest rzeczywiście na lepsze. Jeżeli dobrze wybierzesz taryfę, oszczędności mogą sięgnąć 100-300 zł rocznie. W celu dokonania zmiany, wypełnij formularz dostępny na stronie internetowej dostawcy. Po jego wysłaniu, zostaniesz poinformowany o kolejnych czynnościach.
Ogranicz zużycie „prądożernych” urządzeń
Nie ma sensu kontrolować ile czasu słuchasz radia, bo ono akurat zużywa bardzo mało prądu. Skup się na takich urządzeniach, jak klimatyzacja, elektryczny grzejnik, podgrzewacz do wody, suszarka bębnowa. Zamiast klimatyzacji możesz używać wentylatora, a pranie możesz suszyć w tradycyjny sposób. Lodówki i pralki mogą zużywać całkiem sporo energii, jeśli są mało wydajne. Gdy je kupujesz, powinieneś zwróć uwagę na kolorowe oznaczenia klas od A do G. Urządzenia oznaczone literą G, są mało efektywne i zużywają dużo prądu, natomiast te z literą A (a najlepiej A+, lub A++), pozwolą Ci oszczędzić na energii elektrycznej. Jeśli kupujesz lodówkę, to pamiętaj, że chłodziarka i zamrażarka osobno zwykle pochłaniają więcej prądu niż chłodziarkozamrażarka.
Wprowadź drobne zmiany w życiu codziennym
- Przede wszystkim wymień żarówki w swoim domu na te energooszczędne. Są trochę droższe, ale wytrzymują dłużej i zużywają do 20 procent tej energii, co normalne, więc i tak się opłaca. Zaleca się jednak, aby takiej zmiany dokonać tylko w pomieszczeniach, gdzie światło jest tam potrzebne bardzo często. W piwnicy i łazience lepiej zostać przy zwyczajnych żarówkach.
- Lodówkę przestaw tak, aby nie stała blisko żadnego źródła ciepła (np. grzejnika).
- Nie włączaj pralki, dopóki całkiem jej nie zapełnisz. To samo tyczy się zmywarki.
- Nie zostawiaj komputera włączonego, gdy go nie używasz.
- Nie zostawiaj telewizora, drukarki czy innych urządzeń w trybie stand by. Wbrew pozorom zużywają one w tym czasie całkiem sporo prądu.
- Wyłączaj światło, gdy wychodzisz z pomieszczenia.
- Wymieniaj worki w odkurzaczu. Nie czekaj z tym zbyt długo, bo pełne odkurzacze słabiej działają i w efekcie musisz sprzątać dłużej. A licznik energii jest bezlitosny i wszystko rejestruje.
- Gdy wyjeżdżasz na wakacje, postaraj się wyłączyć wszystkie urządzenia – w szczególności lodówkę i elektryczne ogrzewanie.
- Nie wkładaj gorących rzeczy do lodówki. Niech się najpierw trochę ochłodzą.
- Kiedy gotujesz, postaraj się unikać stawiania małych garnków na dużych płytach grzejnych.
- Często rozmrażaj lodówkę.
- Zwróć uwagę, na ile stopni jest ustawiona Twoja lodówka. Zaleca się, żeby to był maksymalnie poziom 4 ( na 7 dostępnych). Jeśli ustawione na większe chłodzenie, to niepotrzebnie tracisz pieniądze, żywność którą przechowujesz wcale nie będzie od tego lepsza, natomiast zużycie prądu będzie dużo większe.
To był bardzo fajny pomysł! Chcę tylko powiedzieć dziękuję za informacje, które udostępniane. Po prostu kontynuować pisanie tego typu post. Będę twoją wierny czytelnik. Jeszcze raz dziękujemy.
Kłóciłbym się co do żarówek energooszczędnych. Co do wyłączania komputera także, ponieważ zżera najwięcej prądu właśnie podczas wyłączania, lepiej go uśpić (pobiera wtedy minimalne ilości energii do potrzymania procesów życiowych a podczas budzenia zżera dużo mniej prądu)
http://shinybox.pl/?ref=2c613f4
zarejestruj się i odbieraj darmowe kosmetyki, to działa:)
Tak tak - chciałam mniej płaić za prąd, podobno nie ma już monopolity, jest konkurencja więc jak przyszedł do mnie do domu miły pan i zaproponował tańszy prąd - pomyślałam sobie kurcze spadł mi człowiek z nieba bo akurt dostałam dzień wcześniej rozliczenie pół roczne za energię - rachunki były mocno przesadzone, mam mieszkanie 30m2 a rachunek za jeden miesiąc wynosił 320 zł. Więc z zamkniętymi oczami podpisałam nową umowę z Energetycznym Centrum z Radomia i tu się zaczęła jazda, rachunki wzięte z kosmosu i walczę z nimi już rok i niech ich szlag trafi ......