Najnowsze artykuły

Wyprawa do marketu bez wydawania fortuny.

Zakupy spożywcze to coś, czego uniknąć się nie da. Da się jednak kontrolować wydatki na jedzenie i podstawowe artykuły. Pozwala to zaoszc...
Więcej »

Jak inwestować na giełdzie?

Ten artykuł powinien właściwie nosić tytuł „Inwestowanie na giełdzie dla żółtodziobów”, ponieważ postaram się tutaj zamieścić i...
Więcej »

Psychologia hipermarketowa

Każdy z nas, od czasu do czasu dokonuje nieudanych zakupów. Według statystyk, nieco ponad połowa produktów, to takie na które decydujemy si...
Więcej »

Gdy okazja nie jest okazją, czyli nie daj się oszukać

Obniżki, kody promocyjne, rzeczy za darmo – wiele z nas bardzo je lubi. Można przecież zapłacić mniej za to samo. Czy zawsze? Niekonieczni...
Więcej »

Obniż swoje rachunki za prąd

Zmień dostawcę energii Zacznijmy od sprawy podstawowej, a więc od tego, kto jest Twoim dostawcą energii i ile płacisz za prąd. Nie wszys...
Więcej »

Zaczynamy oszczędzanie

Jeżeli oczekujesz od tego artykułu dogłębnej analizy dostępnych lokat i funduszów na rynku – muszę Cię rozczarować. Nie będzie ani o ...
Więcej »

40 sposobów na tanie wakacje

Podróż Korzystaj z wyszukiwarek lotów, takich jak na przykład Skyscanner (www.skyscanner.pl) lub Fly (fly.pl). Ceny za lot tego samego dnia,...
Więcej »

Życie za darmo

Na pewno już dostałeś coś za darmo w swoim życiu – gadżet promocyjny, gazetę, być może nawet coś bardziej wartościowego? Wyobraź so...
Więcej »

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się  
  • ⇒ Rejestracja trwa tylko 10 sekund
  • ⇒ Zobacz, co dzięki niej zyskasz!
  • ⇒ Promocje z Twojego miasta prosto na maila
  • ⇒ Co tydzień i zupełnie za darmo
  • ⇒ Podziel się znalezionymi promocjami i ofertami
  • ⇒ Oceniaj okazje innych internautów
  • ⇒ Dodawaj ulubione promocje do schowka
  • ⇒ Nie znikną nawet po zamknięciu przeglądarki
  • ⇒ Promocje z Twojego miasta na stronie głównej
  • ⇒ Już nie przegapisz najbliższych okazji
  • ⇒ Wymieniaj uwagi z innymi internautami
  • ⇒ Znajduj odpowiedzi na trapiące Cię pytania

40 sposobów na tanie wakacje

Podróż

  1. Korzystaj z wyszukiwarek lotów, takich jak na przykład Skyscanner (www.skyscanner.pl) lub Fly (fly.pl). Ceny za lot tego samego dnia, w to samo miejsce mogą się u różnych przewoźników różnić nawet o kilkaset złotych! Prawdopodobnie zauważysz, że paradoksalnie, tanie linie lotnicze nie zawsze są najtańszym rozwiązaniem.

  2. Planuj! Jeżeli zarezerwujesz lot i hotel odpowiednio (nawet do pół roku) wcześniej, możesz zapłacić kilkukrotnie mniej, niż gdybyś zrobił to tydzień przed wyjazdem. Z pewnością już kiedyś o tym słyszałeś, ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym dlaczego tak jest? Otóż zauważono, że klienci, którzy wyjeżdżają w celach biznesowych zwykle nie są w stanie rezerwować biletów z wyprzedzeniem, za to są w stanie zapłacić więcej niż zwykli wczasowicze. Manipulując cenami, przewoźnicy dyktują wyższe ceny klientom biznesowym, nie tracąc tym samym turystów. Sprytne, prawda?

  3. Jeżeli możesz, nie wylatuj ani nie wyjeżdżaj w weekend. Bilety na dni powszednie są zazwyczaj dużo tańsze. Zwróć uwagę, że między różnymi dniami powszednimi również może być kolosalna różnica w cenie biletu. Czasami lepiej wyjechać dzień później i zapłacić dwa razy mniej...

  4. Planując wyjazd, postaraj się, aby między datą wyjazdu i przyjazdu znalazła się sobota. U niektórych przewoźników, włącznie z liniami lotniczymi, można w ten sposób zaoszczędzić na biletach powrotnych.

  5. Uważaj na wagę swojego bagażu. Większość linii lotniczych każe sobie słono płacić za nadbagaż. Dobrze jest się wcześniej dowiedzieć ile możesz spakować bez dopłaty.

  6. Rozglądaj się za okazjami biur podróży, linii lotniczych, PKP, hoteli...Najlepiej zajrzyj w tym celu na lowca-okazji.pl. ;)

  7. Poszukaj tak zwanych kodów promocyjnych. Podczas rezerwacji wpisuje się je na stronie internetowej i dzięki temu można uzyskać atrakcyjną obniżkę. Takie kody staramy się zbierać na www.lowca-okazji.pl/....

  8. Rozważ loty z przesiadką. Nie jest to niestety najwygodniejsze rozwiązanie, ale za to często tańsze.

  9. Podróżuj poza sezonem. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale również unikniesz tłumu turystów.

  10. Jeżeli jesteś uczniem lub studentem, poszukaj zniżek na bilety kolejowe i komunikacji miejskiej.

  11. Jeśli lubisz jazdę autostopem to koniecznie zajrzyj na stronę www.jazdazagrosze.pl lub na www.nastopa.pl. Możesz się tam umówić z kierowcą, który akurat planuje jechać w tą samą stronę co Ty. Zapłacisz prawdopodobnie mniej niż za pociąg.

  12. Przy rezerwacji biletu lotniczego najlepiej płać przelewem. Za płatność kartą zazwyczaj pobierana jest prowizja.

  13. Jeśli wybierasz tanią linię lotniczą, zorientuj się gdzie jest docelowe lotnisko. Możliwe, że za dojazd do centrum zapłacisz więcej niż za droższy bilet lotniczy.

  14. Umów się z innymi ludźmi (na przykład tymi poznanymi na peronie, albo ze znajomymi), że kupicie bilet grupowy i podzielicie się kosztami. Na przykład, jeśli jedziesz ze Szczecina do Berlina, możecie kupić Berlin-Brandenburg Ticket. Jest on ważny na max 5 osób i kosztuje 26 euro. Czyli wychodzi 5,2 euro za osobę, jeśli uda ci się zebrać pięciu chętnych. Dodatkowo jest on ważny we wszystkich środkach komunikacji miejskiej w Berlinie:)


  15. Hotel

  16. Nie jedź sam. Dwuosobowe pokoje w hotelach zwykle bardziej się opłacają niż jednoosobowe (zakładając, że dzielicie się kosztami).

  17. Unikaj hoteli, które znajdują się bardzo blisko atrakcji turystycznych. Oczywiście to bardzo wygodne, jeśli wszystko jest blisko, ale niestety ceny dobrze położonych hoteli są wygórowane.

  18. Wypróbuj hostele i pensjonaty, zamiast hoteli...

  19. ...lub nocuj na kempingu!

  20. Zamień się domami na czas urlopu! Brzmi ryzykownie ale do odważnych świat należy:). Jeżeli jesteś zainteresowany, odwiedź te strony: www.homebase-hols.co..., www.homelink.org.uk, www.homeexchange.com.

  21. Podobnie, jak w przypadku linii lotniczych, możesz użyć specjalnych wyszukiwarek. Na przykład www.booking.com/Hote... lub www.budgethotels.com.

  22. Jeżeli jedyne, czego potrzebujesz to łóżko lub kanapa do przespania się, zajrzyj na www.hospitalityclub.... i www.couchsurfing.org, gdzie można znaleźć ludzi, którzy z chęcią cię ugoszczą. Za darmo:)

  23. Jeśli jedziesz na dłuższy czas (przynajmniej 2 tygodnie), możesz zatrzymać się w apartamencie lub willi. Zwykle jest tam taniej i wygodniej niż w hotelach. No i masz dostęp do kuchni.


  24. Jedzenie

  25. Poszukaj ofert typu „all you can eat”. Płacisz raz, a jesz ile chcesz:)

  26. Zamiast jeść w najpopularniejszych miejscach, znajdź przytulne restauracje gdzie jadają „tutejsi”. Nie tylko cena będzie niższa, ale i jedzenie lepsze.

  27. Odwiedź lokalny sklep spożywczy lub supermarket i tam zaopatrz się w przekąski.

  28. Jeśli masz dostęp do kuchni, gotuj zamiast jeść w restauracjach.

  29. Tanie jedzenie znajdziesz w stołówkach akademickich. Być może nie będziesz mógł tam zjeść tak tanio jak studenci, ale i tak zaoszczędzisz.

  30. Zanim zaczniesz zwiedzać zabytki, kup w okolicznym sklepiku wodę. W ten sposób nie będziesz musiał płacić 3 euro za wodę w turystycznie atrakcyjnym miejscu.


  31. Inne:

  32. Niektóre muzea mają ustalony jeden dzień w tygodniu, kiedy można wejść za darmo. Od czasu do czasu,organizowane są również tzw. Noce Muzeów.

  33. Wymień walutę zanim wyjedziesz. Kantory w hotelach i na lotniskach zwykle nie oferują atrakcyjnych kursów wymiany.

  34. Niekoniecznie musisz jechać bardzo daleko. Może w pobliskim mieście też jest coś ciekawego, czego wcześniej nie widziałeś?

  35. Podróżuj transportem miejskim. Dodatkowo, zorientuj się wcześniej w cenach różnych biletów. Przykładowo, w Pradze, pięciodniowy bilet na komunikację miejską kosztuje 500 koron. Natomiast miesięczny...uwaga, uwaga...550 koron! Niewiedząc o tym, wiele osób, które zostaje na 10 dni, kupiłoby 2 bilety pięciodniowe i przepłaciłoby 450 koron!

  36. Jeżeli masz kartę ISIC lub Euro<26, koniecznie weź ją ze sobą. Przed wyjazdem sprawdź, jakie zniżki ci się należą.

  37. Weź odpowiednie ubranie na każdą pogodę. Chyba nie chcesz wydawać mnóstwa pieniędzy na sweter, tylko dlatego, że nie pomyślałeś, że może być zimno?

  38. Każdego dnia, bierz ze sobą tylko określoną ilość pieniędzy i kartę, z założeniem, że karta może być użyta tylko w ostateczności. W ten sposób nie wydasz zbyt dużo.

  39. Myślałeś kiedyś o wolontariacie? Nie musisz od razu pracować fizycznie. W niektórych miejscach możesz na przykład uczyć lokalną ludność zarządzać finansami, pomagać im uczyć się zawodu, itp. W większości przypadków, organizatorzy opłacają wyjazd, nocleg i wyżywienie. Czasami dostajesz również małe stypendium. Poznajesz nowy kraj, nowych ludzi, nie wydajesz zbyt dużo pieniędzy i dodatkowy bonus: zdobywasz doświadczenie i dodatkowy punkt w CV. ;)

  40. Szukaj darmowych atrakcji. Za niektóre galerie i muzea wcale nie trzeba płacić.

  41. Zanalizuj kursy walut w różnych krajach. Na przykład waluta Islandii staniała od zeszłego roku względem złotówki, co znaczy że kurs wymiany jest bardziej korzystny dla polskich turystów, spędzających wakacje na tej, jakże fascynującej wyspie.

  42. Jeśli możesz, weź ze sobą laptop i zestaw słuchawkowy. Na miejscu znajdź darmowe hot spoty i rozmawiaj z rodziną i przyjaciółmi przez Skype za darmo.

  43. Ten punkt pozostawiam na wasze wskazówki i sposoby na tanie wakacje:)


Miłej podróży!

Dodano: 2009-08-06, autor: kasia

Komentarze do:

Odpowiedzi: 3

zawsze
od wielu lat tak podrozuje, dlatego za niewielkie pieniadze bylem we wszystkich europejskich panstwach i nawet po drugiej stronie Oceanu :0
Chwile posiedziec i mozna znalezc lot z wakacjami all in, za pieniadze wrecz niewyobrazalnie tanie w porownaniu do tego co serwuja biura w PL

manila

ahh zapachniało wakacjami ... :)

gelu81

chcialabym wyjechac na takie wakacje ale i na takie nas niestety niestac
Dodaj komentarz

Dodaj odpowiedź